Virtuálne sídlo pre podnikateľov

Ak chcete začať s podnikaním a založiť firmu, musí sa táto zapísať do Obchodného registra SR (OR SR). Pri zápise je nutné zaregistrovať adresu, ktorá bude registrovaná ako sídlo firmy. Nemusí však ísť nutne o adresu podniku či pracoviska, ale v podstate je možné takto zaregistrovať akúkoľvek nehnuteľnosť, ku ktorej máte prístup. Niekto napríklad zaregistruje adresu svojho bydliska, hoci to nie je ideálne riešenie- súkromný život sa bude prelínať s tým pracovným. Ďalším známym riešením je registrácia kancelárie, hoci kúpa respektíve prenájom kancelárskych priestorov výrazne naruší rozpočet, a to je hlavne pre začínajúcich podnikateľov neprípustné. Pre niektoré obchodné spoločnosti, ktoré nezamestnávajú veľa ľudí, ide navyše o zbytočný luxus.

Notebook na stole

Pokiaľ teda zakladatelia nemajú vhodnú nehnuteľnosť, ktorú by mohli zaregistrovať do OR SR, riešením môže byť lacná a stále populárnejšia alternatíva.

  • Stále viac podnikateľov k tomuto účelu využíva virtualne sidlo. Hlavnou výhodou je nízky mesačný poplatok (cca 10 – 20 EUR/mes.), lukratívna adresa a anonymita pre vaše podnikanie.

Dôvodov k zaobstaraniu virtuálneho sídla je hneď niekoľko. Pre súčasných podnikateľov je to hlavne finančná kríza a vysoké ceny prenájmov. Mesačný poplatok za využívania virtuálneho sídla s lukratívnou adresou je len zlomok toho, koľko sa platí za prenájom kancelárskych priestorov v našom hlavnom meste.

Laptop, kancelária

Takúto virtuálnu kanceláriu je možné právoplatne zapísať do Obchodného registra, naše zákony to umožňujú. Získate tým lukratívnu adresu pre vašu firmu, čím si spravíte dobré meno u súčasných aj potenciálnych obchodných partnerov. Ale nielen to.

  • Áno, v skutočnosti ide o reálnu kanceláriu na reálnej adrese s poštovou schránkou. Tu budú prijímať vašu firemnú poštu a zakaždým vám príde notifikácia. Poštu je možné následne preskenovať a poslať na váš mail. V prípade potreby si od týchto sprostredkovateľov môžete prenajať aj konferenčnú miestnosť.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.