Ak budujete terasu, nezabudnite na toto!

Aby bola drevená terasa suchá a nehnila

Ak chceme mať radosť z krásnej drevenej terasy ešte veľa rokov, je kľúčové, aby bola vždy suchá a ošetrená. Nechajte sa inšpirovať týmto jednoduchým návodom a uvidíte, aký rozdiel to urobí.

Začnite s pravidelným čistením a ošetrením drevených dosiek. Odstráňte akúkoľvek špinu a nečistoty, ktoré by mohli zadržiavať vlhkosť a spôsobiť hnilobu. Potom naneste ochranný náter, ktorý ochráni drevo pred vlhkosťou a nepriaznivými vplyvmi počasia.
Dávajte pozor, aby sa voda nestagnovala na terase. Presúvajte záhradný nábytok, kvety a iné predmety, ktoré by mohli brániť odparovaniu vody. Ak si všimnete bahno po daždi, použite hadicu alebo mop na odstránenie prebytočnej vody. Udržujte terasu v dobrom stave po každom daždi!

drevená terasa

Nechajte ju dýchať. Občas ju nechajte voľne bez nábytku, aby sa vzduch mohol voľne cirkulovať a drevo mohlo schovať vlhkosť. Týmto spôsobom sa vyhnete nahromadeniu vlhkosti a potencionálnym problémom s hnilobou. Dištančné podložky Quadrofixing zabezpečia vetraciu medzeru pod doskami terasy. Takto máte problém s vetraním jednoducho vyriešený.

terasa

Terasa s jacuzzi je využiteľná aj v zime

1. Maximálny komfort počas celej sezóny

Nie je nič lepšie, než si po náročnom dni doma vychutnať relaxačný čas v horúcej vírivke na terase. Vďaka tomu, že je vaše jacuzzi prístupné aj v zimných mesiacoch, môžete si užívať pohodlie a oddych. Kedykoľvek sa vám zachce.

2. Zvýšená imunita a lepšia cirkulácia krvi

Keď si sadnete do teplej vody jacuzzi, vaše telo sa rýchlo prehreje a krvné cievy sa rozšíria, čo vedie k lepšej cirkulácii krvi. Výsledok je posilnený imunitný systém a budete menej náchylní na rôzne choroby.

3. Energizujte sa na nový deň

Využitie jacuzzi na terase v zime vám môže pomôcť aj s rannou energiou. Teplá voda v kombinácii s masážnymi tryskami dokonale prebudí váš organizmus a pripraví vás na nový deň plný energie a vitality.

4. Nezabudnite na relaxáciu

Investícia do jacuzzi vám môže priniesť nielen fyzické, ale aj duševné potešenie. Relaxujte vo vode, počúvajte príjemnú hudbu a uvoľnite sa po náročnom dni.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.