Zelená hypotéka

http://www.pluska.sk/break/na-cestach/auto-z-druhej-ruky.html =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

“Zelená hypotéka” ako ju mnohí nazývajú prišla konečne už aj na Slovensko. Ešte ste o niečom takom nepočuli? Čo znamená tento termín a prečo ju mnohí tak veľmi očakávajú? Niektoré aj zo slovenských bánk začínajú rozmýšľať o budúcich generáciach a zachovaní životného prostredia. Preto v rámci “zelenej hypotéky” (slovo zelená dostala po ochrane prírody) ponúka zvýhodnenú hypotéku pre tých, ktorí kupujú novostavbu s energetickým certifikátom v kategórii A a B. Energetický certifikát budovy by sme mohli na lepšiu predstavu prirovnať k označeniam, ktoré ste určite videli na spotrebičoch.

energetický certifikát

Na všetkých spotrebičoch máte tiež uvedené, do ktorej kategórie spotreby spadajú. Niečo podobné, majú označenia aj budovy. Najlepšia hodnota je A. Takýto dom alebo byt je najúspornejší v spotrebe elektriky a najekonomickejší pre vašu peňaženku a najekologickejší k prírode. Kategórie klesajú od najväčšieho A po najslabšie G. Na vyžiadanie sa energetický certifikát môže vyrobiť pre každú budovu, teda už aj postavenú. Keď sa v najbližšej dobe chystáte kupovať byt alebo dom, nezabudnite aj na energetický certifikát, ktorý vám môže znížiť úrokovú sadzbu vďaka dobrému hodnoteniu danej nehnuteľnosti.

energetický certifikát

Takže vďaka energetickému certifikátu na dom môžete mať teraz lacnejšie, ak si hypotéku zoberiete v banke, ktorá „zelenú hypotéku“ podporuje. My sme na internete za vás zistili, že najlepšie výhody v rámci “zelenej hypotéky“ by ste mali dostať v 365bank. Existuje veľa ponúk, ktoré banky ponúkajú pre svojich klientov. V ktorej banke sa rozhodnete zobrať hypotéku je samozrejme na vás. No nezabudnite sa v banke, v ktorej budete hypotéku brať opýtať aj na túto možnosť. Predpokladáme, že časom sa veľa bánk aj na Slovensku pripojí k tejto kampani a bude ponúkať výhody svojim klientom v rámci “ zelenej hypotéky”.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.