Typy domov

Častou dilemou mnohých ľudí, ktorí chcú bývať v rodinnom dome je správny výber domu. Existuje viacero typov rodinných domov, napríklad rodinný dom, dvojdom, radový, mestský či átriový dom. Aký typ bývanie preferujete práve vy? Dbáte na úplné súkromie, či máte radi určitú komunitu a bývanie s nimi? Rodinný dom predstavuje najviac súkromia. Máte samostatnú stavbu na vlastnom pozemku. Rodinné domy sú obklopené menšími alebo väčšími záhradami, dvorom ale aj garážou. Môžete si vyhotoviť dom podľa svojich predstáv a prispôsobiť si, kde bude stáť samostatný rodinný dom, kde bude garáž, kde postavíte altánok s terasou, či bazén.

bývanie

Ste sami sebe pánom, vy rozhodujete o všetkom. Ak plánujete premaľovanie domu, nikoho sa nemusíte pýtať, proste si ho premaľujete. O záhradu sa s nikým nemusíte deliť. Nemáte spoločné steny, cez ktoré by ste počuli susedov. Na svojom pozemku si môžete grilovať, opekať, deťom zhotoviť detské ihrisko alebo preliezky, či len tak zasadiť rôzne druhy zeleniny a ovocných stromčekov. Dvojdom zahŕňa tiež pocit súkromia, aj keď ste spojený s vedľajším domom jednou spoločnou stenou. Zvyčajne máte spoločnú aj strechu, no aspoň jedným pozitívom sú oddelené vchody a mnoho dvojdomov majú odlišné pôdorysy. Ak chcete však vymieňať strechu, bude to už problém, pokiaľ s tým váš sused nebude súhlasiť.

dom

Aj blízkosť vedľajšej záhrady dosť ľudí odpudzuje od bývania v dvojdome. Mestský dom je spôsob bývania v meste v spojených domoch. Mestské domy majú spoločné steny, ale samostatné vstupy. No podľa mňa sa tam necítite priam ideálne. Už strácate svoje súkromie, ktoré by ste našli v samostatne stojacom rodinnom dome s vlastným pozemkom a záhradou. Výhodou je však, že bývate v dome v meste, čiže máte všetky služby, školy, zariadenia, kaviarne, reštaurácie, obchodné centrá ako na dlani. Radový dom predstavuje bývanie s inými obyvateľmi radového domu. Máte spoločné steny a keď vychytíte susedov, s ktorými si nerozumiete, tak trpíte aj vy aj oni celý život. Navyše vám blízke záhrady môžu prekážať v spolužití.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.