Relaxačná technika stresu

Hovorí sa, že stres je soľou alebo korením života. Ale rovnako ako aj konzumácia veľkého množstva skutočnej soli škodí nášmu organizmu, škodí aj nadmerné množstvo stresu. Áno stres častokrát poháňa človeka k lepším výkonom, k väčšej sústredenosti, alebo dosiahnutiu nejakého cieľa, avšak dlhodobo si vyberá takýto spôsob života daň na našom zdraví, či už fyzickom alebo tom psychickom. Bolesť hlavy, nespavosť, gastritída, nadmerná únava, opadávanie vlasov, podráždenosť, depresia, nervozita sú len malá ukážka toho, ako pôsobí dlhodobý stres na naše zdravie.

meditácia

Je dôležité, aby človek vystavený dlhoodbému stresu korigoval tento stres nejakými relaxačnými technikami. Jednou z techník môže byť napríklad meditácia. Meditácia proti stresu je jednou z najúčinnejších relaxačných techník. Vďaka meditácií sa uvoľní naša myseľ a tým aj celý náš organizmus. Počas stresu sme totižto stále v pohotovosti, naše telo je pripravené konať, podať výkon, urobiť niečo do čoho ho donútime pod nátlakom. Avšak ak uvoľníme vašu myseľ, taktiež sa zmení aj fungovanie nášho organizmu. Myslíte si, že nemáte čas na meditáciu vo svojom každodennom programe? Stačí pol hodinka z vášho nabitého času a vy sa vyhnete dôsledkom, ktoré spôsobuje dlhodobý stres. Znie vám to ako rozprávka? Vyskúšajte sami a uvidíte veľký rozdiel už možno po prvej meditácií.

meditácia

Neviete ako meditovať?

Meditácia je upokojenie tela a mysle spojené s dychovými cvičeniami, rozhovor sám so sebou, nájdenie seba samého vo svojom vnútri. Nepotrebujete k tomu, veľké vysvetľovanie. Meditujte ako to vy sami cítite. Existujú CD-čká, alebo online kurzy, či ukážky ako správne meditovať. Niekedy vám však stačí nejaká relaxačná hudba, miestnosť, kde budete mať tiho a nikto vás nebude vyrušovať. Tu sa stačí posadiť a uvedomovať si vaše telo, hľadať v tichu seba samého.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.