Príbeh, ktorý stojí za vznikom ikonických džínsov

Pôvodný zámer ich vzniknutia bolo uľahčiť náročne pracujúcim robotníkom ich prácu za pomoci vytvorenia odolného odevu, ktorý zvládne aj náročnejšie podmienky. Dnes ich však nosíme každodenne do práce i na voľný čas, a to bez ohľadu na pohlavie, vek a iné parametre. Reč je o džínsoch, ktoré sú ikonickým kúskom oblečenia, rozšíreným po celom svete. Príbeh o džínsoch bigstarjeans.sk a ich vzniku je však veľmi zaujímavý a pokiaľ ste o ňom ešte nepočuli, možno vás informácia o tom, že rifle boli pôvodne pracovným odevom prekvapila.

rôzne druhy džínsov

Za miesto ich zrodu môžeme považovať Ameriku, kde pred takmer 150 rokmi vznikol prvý model džínsových nohavíc. Tieto nohavice však vôbec neboli rovnakým modelom, aký môžeme nájsť v dnešných obchodoch s oblečením. https://www.firmy.cz/Obchody-a-obchudky/Prodejci-textilu-odevu-a-obuvi/Prodejci-obleceni/kraj-praha Išlo o tvrdú a pevnú rifľovinu, ktorá mala za úlohu poskytovať kvalitný pracovný odev pre ťažko pracujúcich zlatokopov. Keďže títo muži pracovali väčšinou naozaj veľmi ťažko a ich práca bola častokrát veľmi namáhajúca, zväčša sa stávalo, že ich oblečenie sa počas ťažby zlata rýchlo poničilo.

denimový materiál

Práve preto vznikli džínsy, ktoré sa rýchlo stali natoľko populárne, že sa rozšírili rýchlo aj medzi bežných najmä mladých ľudí. K popularite prispeli aj známe tváre vtedajších slávnych osobností, ktoré rifle pridali do svojho šatníka. Z pôvodne pracovného odevu sa tak veľmi rýchlo stali obľúbené nohavice, ktoré sa začali namiesto robotníkov nosiť ľuďmi aj na iné príležitosti. Po spopularizovaní džínsov si ich obľubu začali postupne všímať aj mnohí módni návrhári, ktorí ich strih a farbu vylepšovali. Pôvodne džínsy totiž nemali žiadne vačky pripevnené ikonickými nitmi a ani rázporok na zips či gombíky. Dnešné rifle si však bez ikonického zipsu, gombíku a najmä typickej modrej farby nevieme predstaviť. Vrátane nich, ale môžeme v súčasnosti zohnať taktiež stovky zaujímavých strihov, farieb a iných možností rifľových nohavíc, spomedzi ktorých sa nájdu pre každého tie pravé, čo mu najlepšie sadnú.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.