Krehkosť skla dnes už nepredstavuje žiadny problém

Krehké sklo je materiál náchylný na rozbitie, čo bol veľký problém hlavne pri snahe využívať ho na výrobu rozličných doplnkov a príslušenstva, pretože jeho rozbitým by dochádzalo k častým zraneniam ľudí, ktorí by boli s ním v kontakte. A tak sa vývojári navrhli kalené a bezpečnostné sklo. Ich používanie v praxi je tak možné bez rizika a v súčasnosti sa s týmito druhmi stretávame v pozícii zábradlí schodísk či mnohých iných produktov.

Spájanie materiálov môže vyzerať aj takto

Okná, dvere, zasklené steny alebo zábradlia, základ SO445 SSS Lmmont.sk všetkých týchto produktov tvorí sklo, ktoré je pre tento typ konštrukcií najvhodnejší, pretože jeho číra verzia prepúšťa slnečné svetlo, čím presvetľuje priestory, ale ich aj opticky trocha zväčšuje. Môžeme ním predeľovať miestnosti či v nich vytvárať menšie, no tie stále nebudú úplne izolované, čo však nie je problém vyriešiť použitím matného či pieskovaného alebo inak upraveného povrchu skla.

Sklenené priečky, steny, dvere či zásteny si však vyžadujú aj primerane pevné uchytenie či ukotvenie. Pri skle je to trocha náročnejšie, pretože vŕtanie otvorov nie je možné len tak „na kolene“, ale všetky treba vopred pripraviť a na stavbe ich už iba spájať na to určenými a vyrobenými spojkami. Vyrobené musia byť na milimeter presne, inak vznikne problém s ich správnym nasadením a doladením.

Nenápadný dizajn a čisté línie

Keďže sklenené konštrukcie používame aj do extrémnych podmienok, napríklad do vlhkého prostredia alebo v exteriéri, je potrebné na to myslieť pri tvorbe a navrhovaní úchytov a spojok, ktoré by mali odolávať týmto náporom. V tomto prípade je najvhodnejšie použiť nehrdzavejúcu oceľ, z ktorej je vyrobený aj bodový úchyt s predĺženým nadstavcom SO445 SSS, montovateľný na sklo s hrúbkou 10-21,52mm. Súčasťou balenia sú aj podložky a je upravený do matného povrchu. Má priemer kruhu a je nenápadným, ale dostatočne pevným a spoľahlivým prvkom, ktorý sklenené tabule bezpečne udrží na požadovanom mieste.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.