Základné tipy ako sa starať o vaše nohy

Topánky na tráveNaše nohy sú najprepracovanejšie časti nášho tela, no mnoho ľudí sa o nich stará iba minimálne. Preto je veľmi dôležité im venovať väčšiu pozornosť.

Pohľadom na nohy o vás môžu ľudia povedať či sa o seba staráte alebo nie. Práve toto je dôvodom, prečo chcú mať niektorí ľudia krásne a zdravé nohy.

Starať sa o nohy a udržiavať ich zdravé je jednoduché a ľahké, a určite by to mala byť časť našej dennej rutiny. Vyžaduje si to iba veľmi málo námahy udržiavať vaše nohy v dobrej kondícii. Prírodná starostlivosť o nohy je skvelým spôsobom ako sa vyhnúť problémom akými sú kurie oká, mozole, infekcie, suchá koža, plesne, bolesti nôh, atď. Je veľa spôsobov ako sa starať o svoje nohy a udržiavať ich zdravé.

Je nevyhnutné pred kúpou topánok zohľadniť zdravie našich nôh. Topánky by nemali byť príliš tesné ani voľné, a taktiež je veľmi dôležité nosiť čisté suché ponožky aby sme sa vyhli rôznym bakteriálnym infekciám, akou je pleseň, ale aj horším problémom ako sú haluxy. Kvalitná podrážka má vplyv aj na praskanie a pukanie v kolene. Uistite sa, že ponožky nezabraňujú cirkulácii krvi, čo je zase problém aj pri kŕčových žilách.

Umývanie, drhnutie a nanášanie hydratačného krému sú veci, ktoré by sme mali robiť denne pre jemné a zdravé nohy. Tiež je to prevencia pred vysušením pokožky. Masírovanie a používanie hydratačných krémov podporuje cirkuláciu krvi a predchádza kŕčom. Vyhnite sa sedeniu s prekríženými nohami a určite si ponaťahujte nohy k zlepšeniu cirkulácii krvi, hlavne ak ste strávili dlhší čas sedením za počítačom.

Pilníkovanie a strihanie nechtov raz za týždeň je tiež veľmi dôležité. Vždy sa uistite, ste nechty ostrihali rovno aby nezarastali do kože.

Ošetrite nohy teplým kúpeľom alebo navštívte kozmetický salón a zájdite na pedikúru. Pravidelné používanie pemzy po teplom kúpeli pôsobí ako prevencia pred tvrdou kožou a zdravotnými problémami.

Ak sa vám nadmerne potia nohy, ponorte ich do nádoby s teplou vodou zmiešanou s hrsťou epsomskej soli namiesto nanášanie hydratačného krému. Pár kvapiek pepermintového oleja pridaného do detskej pleťovej vody je tiež super pomoc pre suché a unavené chodidlá.

Všetky tieto jednoduché tipy udržia naše nohy čisté, zdravé a bez zdravotných problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *